Głównym założeniem firm pożyczkowych jest szybkie udostępnienie pieniędzy klientom, którzy tego potrzebują. Przy pierwszych pożyczkach są to najczęściej niewysokie kwoty oddawane na krótki czas, przeważnie 30 dni, chociaż zdarzają się i dłuższe terminy nawet do 2 miesięcy. W każdym przypadku zawsze możemy przedłużyć termin spłaty pożyczki za odpowiednią dodatkową opłatą.

Pożyczając pieniądze pamiętaj, że kiedyś będziesz je musiał oddać!

Pożyczki przez Internet

Dzisiaj będąc w potrzebie i chcąc pożyczyć pieniądze nie musimy nawet ruszać się z wygodnego fotela. Są bowiem banki i firmy pożyczkowe, które w łatwy sposób udzielą nam kredytu czy szybkiej pożyczki przez Internet. Pieniądze często dostajemy na nasze konto w 15 minut. Aby tak się stało należy wypełnić formularz, potwierdzić swoje dane poprzez zrobienie przelewu ze swojego konta na symboliczny grosz lub złotówkę. Proste i szybkie formalności.

Pożyczki przez SMS

Są również na rynku firmy, które udzielą pożyczki poprzez wysłanie smsa. Jednak częsty warunek jest taki, że musi to być kolejna pożyczka. Te firmy to między innymi: SMS Kredyt, SMS365.pl.

Pożyczki za darmo

Wśród firm pożyczkowych znajdziemy, również takie, które za udzielenie pierwszej pożyczki nie wezmą od nas żadnych dodatkowych pieniędzy. Czyli oddajemy po przeważnie 30 dniach taką kwotę jaką pożyczyliśmy. Jest to oferta bardzo korzystna, którą proponuje np. Vivus.

Pożyczki bez BIK

Aby otrzymać pożyczkę w firmach pozabankowych wystarczy posiadać konto, dostęp do Internetu i to wszystko. Nie ma potrzeby przedstawiać zaświadczeń o dochodach ani potwierdzenia o zatrudnieniu. Niektóre z firm nie sprawdzają w Biurze Informacji Kredytowej czy mieliśmy wcześniej jakieś problemy ze spłatą zadłużenia. W takim wypadku w banku na kredyt często nie mamy co liczyć.
Nie sprawdza BIK np. via SMS.